Belgeler

Belgeler

Barkod tescil işlemlerinde kullanılacak belgeler, bir barkod tescilinin başlangıç sürecinden itibaren tescil olana kadar geçen süreci takip etmek içindir. Bu işlemlerin vekaleten yapılması gerekmektedir. Yetkili vekil danışmanlar tescil sürecindeki aksamalara hızla müdahale edebilmektedir. Kişisel başvurularda bu süreci bilmeyen kişilerin işlemlerde daha fazla aksaklık yaşadığı görülmektedir.

Vekil danışmanlar Türk Patent ve Marka Kurumuna sunulmuş yetki belgeleri ile başvuru ve tescil işlemlerini eksiksiz yapmaktadırlar.

Başvuru müracaatları için eklerde görülen belgelerin eksiksiz olarak doldurulması ve kaşe imza yapıldıktan sonra gönderilmesi gerekmektedir. Gerekli belgeler hakkında detaylı fikir almak için iletişim sayfamızda bulunan  iletişim formunu kullanarak ya da telefon numarasından bilgi alabilirsiniz.

Belgelerin eksiksiz doldurulması işlemlerinizin hız kazanması için önemlidir.

ÖZEL VEKALETNAME

Marka, Patent, Barkod, Faydalı Model, Ürün Modelleme ve ISSN – ISBN numaralarının tescillenmesi için yapılacak tüm işlemler “Özel Vekaletname” ile yapılmaktadır. Vekaletname, işlemlerin başından sonuna kadar  tüm aşamaların takibi için yetkilendirmedir.

ÖZEL VEKALETNAME İNDİR
MARKA TESCİL SINIFLARI

Marka tescillerinde en önemli noktalardan birisi sınıflandırma tespit işlemidir. Tescil ettirmeyi düşündüğünüz markanın 46 ayrı tescil sınıfı içerisinden amacına uygun sınıfta tescil edilmesi için seçilmesi gerekmektedir. Böylece piyasada daha kolay hatırlanabilir, daha kolay bulunabilirsiniz.

MARKA TESCİL SINIFLARI İNDİR
MARKA DEVİR SÖZLEŞMESİ

Bireysel yada tüzel kişilerin sahibi oldukları markayı 3. kişilere tüm hakları ile devretmeleri için gereken sözleşmedir. Devir işlemi birey > tüzel kişi ya da tüzel > birey şeklinde olabilmektedir. Devir işleminden sonra marka sahip bilgileri değişir. Devreden marka üzerinde hak talep edemez.

MARKA DEVİR SÖZLEŞMESİ İNDİR
MARKA BAŞVURU FORMU

Marka Başvuru Formu ile tescil için yapılacak müracaat işlemleri başlatılmaktadır. Tüm işlemlerin başlangıç aşamasıdır. Belirlenen marka adı ve ilgili sınıfı sonrasında girişim yapılmaktadır. Gerekli belgeler ile birlikte mutlaka verilmelidir.

MARKA BAŞVURU FORMU İNDİR
BARKOD  TAAHHÜTNAMESİ

Barkod numarası e-ticaret satışları için gerekli olan numaralandırma dizinidir. Barkod numarası için gerekli belgelerin tamamlanıp eksiksiz sunulması gerekmektedir. belgeler tamamlandıktan sonra 1 hafta içinde sonuç alınmaktadır.

BARKOD NUMARASI TAAHHÜTNAMESİ İNDİR

Tescil için yapılması gerekenler

Ürün Barkod, Kitap, Dergi ve Gazete Barkod, Koli Barkod numaraları tescil işlemlerinde dikkat edilmesi gereken önemli unsurların başında işletmenin yapılacak tescil için ciddi biçimde hazırlanması gerekmektedir. Tüm gerekli belgelerin hazırlanması neticesinde Türk Patent ve Marka Kurumuna belgeleriniz iletilmektedir.

Tescil başvuruları incelendikten ve itiraz süreçleri geçildikten sonra onay sürecine geçilmektedir. Onay alınan marka ve patent için 5 yıllık tescil hakkı tanınmaktadır.

BARKOD TESCİL OFİSİ

0 506 389 71 05

info@barkodofisi.com